Všeobecné

Existuje nějaký rozdíl ve způsobu cvičení při srovnání s klasickým posilovacím cvičením?

Vyvinuli jsme řadu cviků, která se výborně hodí k dosažení nejrůznějších specifických cílů. Společnost DNK WBV Device International v této chvíli pracuje na vývoji dalších cviků zaměřených na terapii různých typů zranění a tělesných obtíží a také na zvýšení flexibility kloubů a celkové pohyblivosti. Další cviky je možné najít i na internetu.

Dokáže cvičení na vibračním posilovacím stroji DKN kompletně nahradit celý fitness trénink?

Tréninkem na vibračním posilovacím stroji DKN je možné dosáhnout stejných výsledků jako při klasickém fitness posilování.

Získáte silnější a pružnější svaly, zlepšíte koordinaci i výdrž. Jediná věc, které vibračním tréninkem nedocílíte, je zbytnění srdečního svalu.

Pokud chcete zařadit vibrační trénink do svého posilovacího tréninkového programu, je dobré jej, kvůli zlepšení koordinace horní a dolní části těla, kombinovat s klasickými cviky s použitím činek.

Mám dotaz, který můj trenér nedokáže zodpovědět, kde mohu získat více informací?

Kontaktujte trenéra specializovaného na vibrační posilovací stroje, případně navštivte naše internetové stránky, kde naleznete značné množství informací, které snad zodpoví většinu Vašich dotazů.

Jak dlouho je posilování pomocí vibrací známo?

Koncem 19. století vědci objevili vliv vibrací na zmírnění bolesti a vibrace se začaly používat k tomuto účelu. Během 20. stolení proběhl výzkum, který sledoval účinky vibrací na růst kostí. Tyto výzkumy byly iniciovány zejména potřebou astronautů.

Při pobytu ve vesmíru totiž dochází ke značnému úbytku kostní hmoty a tento problém bylo nutno alespoň zmírnit. Dalším popudem k výzkumu byl narůstající počet starších lidí, kteří se také potýkají s problémem křehkosti kostí. Ukázalo se, že vibrace dokáží podstatně zlepšit hustotu kostní tkáně.

V polovině 20. století se přišlo na to, že vibrace vyvolávají také napínací reflex, který umožňuje konstantní stahování svalu. V bývalém Sovětském svazu se tento poznatek využíval ke zlepšení výkonnosti sportovců.

V 70. letech se řada ruských vědců (např. Nazarov a Issurin) zabývala vlivem vibrací trénink sportovců. Z těchto výzkumů vyplynulo, že díky vibracím dochází k podstatnému posílení svalstva, pružnosti a regenerační kapacity.

V západním světě se v té době o těchto efektech vůbec nevědělo. Těsně po pádu železné opony byly tyto výsledky znovuobjeveny Italskými a Izraelskými vědci, kteří také vyvinuli metodu posilování pomocí vibrací.

V léčebných procesech se však již vibrace používají léta jako prevence a rehabilitace po úrazech. Vibrační posilovací stroj DKN je belgický produkt, založený na výsledcích vědeckých výzkumů. S tímto typem stroje můžete díky použití popruhů posilovat kompletně celé tělo.

Zpět do obchodu